Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
TopluKonut.org
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı|

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TOKİ'den İstabul'da 700 TL Taksitle Ev !

TOKİ'den İstanbullulara müjde ! 700 TL'den başlayan taksitlerle konut satışı yapıldı.

Kategori  Kategori : TOKİ İstanbul
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 24450
Tarih  Tarih : 09 Temmuz 2018, 14:43

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


TOKİ'nin web sitesinde, İstanbul Silivri'de kısa katlı konut projesinde  ile dar ve orta gelirliler için inşasına başlanan bin 356 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıldığı duyuruldu.

Başvurularını 18-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin İstanbul ’daki bütün şubelerine başvurarak yapılabilecek.

KURALAR ÇEKİLDİ


TOKİ Başkanı Ergün Turan, iki etapta yer alan konutlara ilişkin başvuruların 18 Haziran Pazartesi itibariyle başlayacağını açıkladı.

'KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMALARINI İSTİYORUZ'

18-29 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular sonunda 11-12 Temmuzda yapılacak kura çekilişi ile ev sahiplerinin belli olacağını belirten Turan, 198 bin TL’den başlayan konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğünün 961 TL'den başlayacağını söyledi. 934 konutun alt gelir grubu, 422 konutun ise orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara satılacağını vurgulayan Turan, Amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz dedi.


İstanbul Silivri Alt Gelir Grubu Konut Projesi Satış Fiyatları

KONUT SATIŞ / ÖDEME BİLGİLERİ

 

 

 

KONUT TİPİ

 

ORTALAMA KONUT FİYATI (TL)

 

SATIŞ TARİHİNDE ÖDENECEK PEŞİNAT TUTARI (TL)

 

 

VADE (AY)

 

ORTALAMA BAŞLANGIÇ TAKSİDİ (TL)

A, B, B1,

 

 

 

 

SA1

 

25.000 ₺.

180

961.11 ₺

2+1

76,05 –

198.000 ₺.

 

 

 

 

 

 

98,36 m2

 

30.000 ₺.

240

700.00 ₺
İstanbul Silivri Alt Gelir Grubu Konut Projesi

BAŞVURU ŞARTLARI:

1.    T.C. vatandaşı olması,
2.    İstanbul il sınırları içerisinde en geç 30.06.2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması (01.07.2016 tarihi ve sonrasında ikamet etmeye başlayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.) veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması) gerekmektedir.

3.    Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç), (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)gerekmektedir.

4.    Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5.      Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş
olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6.    Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800-TL olması) gerekmektedir.

7.    Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
Yazdırılabilir SayfaYazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

TOKİ İstanbul

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Ne Kadar Aylık Taksitlerle TOKİ'den Ev Alabilirsiniz ?

Tüm Anketler

TopluKonut.org sitede yer alan dış bağlantı linklerinden sorumluluk taşımamaktadır.TopluKonut.org © 2009-2016 Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: